تورهای ویژه نوروز 1396 را با آژانس مسافرتی تفریحات تجربه کنید.خرید در شهر وان ترکیه

خرید در شهر وان ترکیه 

به نظر می رسد  نیمی از مسافران تور ترکیه به قصد تفریح و نیم دیگر به منظور خرید به این کشور پر اوازه سفر می کنند . غالب افرادی که برای خرید عازم ترکیه و شهر وان هستند ، به دنبال خرید لباس می باشند . کیفیت خوب پوشاک ترکیه در کنار قیمت مناسب سبب  جذاب گردشگران ایرانی شده است . در زیر به مهم ترین نکات جهت خرید در این شهر توجه داشته باشید :

 – سقف خرید برای هر مسافر را در نظر داشته باشید تا هنگام برگشت در گمرک گیر نکنید . ممکن است در گمرک بخواهند پاسپورت چند نفر را مهر استفاده از معافیت سالانه بزنند . برای اینکار سعی کنید پاسپورت افرادی را برای این کار اختصاص دهید که فکر میکنید در سال جاری مسافرت دوباره نخواهند داشت.

 – هیچگاه تمام پول خود را با لیر عوض نکنید . برای این کار به دفعات اقدام کنید . صرافی به تعداد زیاد در اکثر شهرهای ترکیه و اکثرا در کنار مراکز خرید در دسترس است .

 – هرگز از اولین مغازه خرید نکنید . بهتر است کمی بگردید و چند فروشگاه را ببینید . معمولا خرید از اولین مغازه باعث می شود که در مغازه های بعدی ، حسرت بخورید . فروشگاههای ترکیه در مواردی حاضر می شوند تا جنس خریداری شده را تعویض کنند ولی آن را پس نخواهند گرفت .

 – در صورت امکان سفر خود را با برخی از مناسبتهای تقویم مثل سال نو میلادی یا روز مادرمطابقت داده و از تخفیفاتی که  بیشتر فروشگاهها در نظر می گیرند استفاده ی نمایید . در ترکیه به تخفیف Indirim گفته می شود و فروشگاههایی که تخفیف دارند را با دیدن این کلمه بر روی شیشه ها می توان تشخیص داد. بر عکس ایران که از کلمه ی تخفیف و حراج برای دوشیدن خریدار استفاده می شود ، تخفیف های ترکیه واقعی است .

 – در این سفر هیچ وقت چانه زدن را فراموش نکنید . این مسئله که فروشگاهها قیمت ثابت و شرکتی دارند ، افسانه ای بیش نیست . از فروشنده تخفیف بخواهید . چون ترکهای ترکیه نمی توانند “خ” را تلفظ کنند ، نمی توانند بگویند “تخفیف” ، بجای آن ، بدلیل اینکه (بخصوص در وان) با مشتریان ایرانی سر و کار داشته اند ، می گویند “تحفیف” (Tahfif)

 – مارکهای شناخته شده ترکیه همگی در وان نمایندگی دارند . با کمی صرف زمان می توانید چنین فروشگاه هایی  مثل DEFACTO ، LC WAIKIKI، MAVI و …… را پیدا کنید . لباس مارکدار در همه جای دنیا گران بوده اما اگر یکبار گذرتان به لاله پارک تبریز افتاده باشد متوجه تفاوت قیمت های اساسی را مقایسه خواهید کرد.

 – بعد از هر خرید ، معمولا در نایلون تبلیغاتی همان فروشگاه جنستان را تحویل خواهید گرفت . افرادی که با ماشین شخصی به وان می روند ، معمولا خرید ها را با همان نایلونهای خودشان در صندوق عقب تلنبار می کنند و این امر موقع بازگشت ، ارزیاب را حساس می کند . لباسها را از نایلون ها خارج و در یک ساک یا چمدان قرار دهید تا در گمرک به مشکا نخورید.

 – به منظور  خرید اجناس خوراکی و سوپری ، فروشگاههای معتبری مانن میگروس و کارفورسا را بهترین گزینه هستند . در موقع خروج از فروشگاه های بزرگ ، عموما کارت اعتباری به شما داده می شود که در حکم جایزه است . در این کارتها مبالغ متغیری وجود دارد که میتوانید با آن مبلغ ، دوباره از فروشگاه خرید کنید .

 نظر خود را بیان کنیدامتیاز گوگل یادتون نره :)