تورهای ویژه نوروز 1396 را با آژانس مسافرتی تفریحات تجربه کنید.ازمیر

 

 

ازمیر:بعد استامبول وآنکارا سومین شهر بزرک ترکیه ودارای موقعیت ممتاز بعنوانی شهری تجاری بازرگانی وبندری در کنار دریای اژه قرار گرفته است.تور ازمیربرای بسیاری از ایرانیان ناشناخته است.وعمدتا فعالیت آژانسهای مسافرتی به مقصد ازمیر تورهای نمایشگاهی است همه ساله ازمیر میزبان تعداد زیادی نمایشگاه و کنگره‌های مختلف صنعتی، تجاری و علمی است. دانشگاههای معتبری در این شهر وجود دارد که از جمله بارزترین آنها می‌توان به دانشگاه صنعتی ازمیر اشاره نمود که رشته‌های فنی و مهندسی در آن تدریس می‌شود. ازمیر یکی از جاذبه‌های توریستی ترکیه نیز به حساب می‌آید.سراسر جنوب ازمیر دارای سواحل زیبای ماسه‌ای است.

ازمیر شهریست که در زیر گرامی ترین قبه آسمان در بهترین اقلیم دنیا به وجود آمده است” هرودوت

دیدنیهای ازمیر:

میدان کناک با برج ساعت دیدنی یکی از این دیدنی ها ی مشهور این شهراست.  بنای آسانسور نام یکی دیگر از امکان دیدنی و حتی تاریخی ازمیر است. این آسانسور که در سال هزارونهصدوهفت  توسط تجار یهودی ساخته شده برای جابجایی شهروندان از یک مکان پست بر فراز تپه ای که محل کسب و کار مردم قرار داشته تعبیه شده است. این آسانسور در ابتدا با سیستم فشار آب کار می کرده است اما بعدها به سیستم الکتریکی مجهز شده است. . تلفریک شهر ازمیر نیز همچون آسانسور شما را بر فراز ازمیر می برد.  اما در محله های دیدنی این شهر می توان از محله آلزانکاک نام برد. خیابان های باریک با خانه های به سبک یونانی و رستوران های دل انگیز. . اما از اماکن مهم می توان به کادیفکال که قعله ای است قدیمی اشاره کرد. بعد از این قلعه آگورا که بازاری نیز در این منطقه به همین نام است. یادگار دوره امپراتوری روم در این شهر است  موزه باستانشناسی ، موزه فرهنگ شناسی ، موزه آتاتورک ، موزه هنرهای نفیس ، موزه هنر ، موزه تاریخ طبیعی وجود دارد.  در بایراکلی یک معبد بنام آتنا به معني الهه عشق و مهارت ، کانالهای شیر ینیر و یشیل دره دو نمونه از آثار مهندسی رومی ازمیراست. رودخانه ملس که در سرتاسر عصر روم شرقی و عثمانی آب ازمیر را فراهم می کرد از اين منطقه عبور می کند. کلیسای سنت پلیکارت قدیمی ترین کلیسا درازمیر است. مهمانسرای کیزلار اقاسی ، بنای یادبود آتاتورک در میدان جمهوریت که برروی یک اسب نشسته است .
دلفین های پرنده در کارشی یاکا یک اثر تاریخی است که سمبلی از دوستی و برادری میباشد . حیسار بزرگترین و قدیمی ترین مسجد در ترکیه است که دارای یک اندرون دلپذیر با یک منبر و محراب زیبا است . مسجد سالیچی اقلو ، شادیروان و کمرالتی مي باشد. اما در زمره دیدنی های ازمیر پارک های این شهر است كه مي توان کولتور پارک ، پارک ادنان سایگون ، پارک اینسان حاک لاری ، پارک موامراکسوی و پارک تفریحی تورگوت ازال را نام برد.

مراکز خرید ازمیر:

بسیاری از گردشگران وتجارازمير را به قصد خرید انتخاب می کنند به ویژه خرید پوشاک و البسه با پارچه های ترک که یکی از بهترین پوشاک در دنیاست. از این رو باید گفت ازمير گزینه خوبی برای خرید است.  یکی از مراکر خرید منطقه آلسانژاك -Alsancak-است. این منطقه شامل فروشگاه های پوشاک زنانه ، مردانه ، بچه گانه ، انواع اسباب بازی ، عینک و وسائل الکترونیک و اصولاً هرچه که شما بخوهید را در این فروشگاه ها خواهید یافت مانند ماركهايي نظير بنتون ، مانگو ، دیزل ، زارا ، مادركيير ، ري پلي و تامی هيلفيگر.
مركز خريد ديگر اسكله كوناك -Konak- است كه در نزديكي برج ساعت واقع شده و شامل فروشگاه ها ، رستوران ها و سينما مي باشد همچنين ماركهاي معروف و لوازم آرايش را مي توانيد در اين منطقه بيابيد.
مرکز خرید بالكووا -Balcova- مركز خريد ديگري است که شما می توانید در فروشگاه هاي آن لوازم آرایشی ، جواهرات ، لباس هاي مارك دار مانند مارکس و اسپنسر ، بنتون ، لوی و كافه هايي مانند استارباکس را بيابيد همچنين اين مركز خريد منطقه سرگرمی بچه ها را دارا مي باشد.
مركز خريد كارفور -Carrefour- كه يك هايپرماركت است نيز در اين شهر وجود دارد.
مرکزخرید كيپا -Kipa-، مرکز خرید بارنووا -Bornova- و مرکز خرید اي جي اي -EGE- در شهر ازمير واقع شده اند.

برای رزرو هتل ازمیر ورزرو بلیط با شماره تلفن ویژه 88505454تماس حاصل فرمایید.

www.safateturkey.comنظر خود را بیان کنیدامتیاز گوگل یادتون نره :)