تورهای ویژه نوروز 1396 را با آژانس مسافرتی تفریحات تجربه کنید.قبرس

 

جزیره قبرس در شمالشرقی دریای مدیترانه ومحل تلاقی اروپا آسیا واروپاست.قبرس بعد از سیسیل و ساردیانا سومین جزیره بزرگ مدیترانه است.برخورداری از آب وهوای پاک وزلال وطبیعت بی نظیر خدادادی ،موقعیت تاریخی وبناهای قدیمی ،سواحل زیبای شنی ،خطوط ساحلی صخره ای ،استراحتگاههای کوهستانی ،آبهای شفاف کریستالی،روستاهای دیدنی ویکر،ودستیابی سریع وآسان به همه جاذبه های گردشگری قبرس از ویژگیهای بارز این جزیره محسوب می شود.قبرس با قدمتی نه هزارساله فرهنگ غنی وآثار باستانی فراوانی را در خود جای داده است.بدون شک تور قبرس یکی از فراموش نشدنی ترین سفر گردشگران خواهد بود.قبرس جزءبهترین مناطق برای غواسی ،ورزشهای آبی،حمام آفتاب وتفرحات است .

قبرس در سال هزارونهصدوشصت استقلال خود را از بریتانیا کسب کرد و حکومت مستقل قبرس براساس مشارکت جوامع ترک و یونانی در اداره امور این جزیره اعلام موجودیت کرد و بریتانیا، یونان و ترکیه حق حاکمیت دولت قبرس را تضمین کردند. در سال هزارونهصدو شصت وسه، نمایندگان اقلیت ترک در پی اختلاف بر سر نحوه اجرای این توافق از دولت قبرس خارج شدند و در پی بروز درگیری بین دو طرف، سازمان ملل متحد در سال هزارونهصدو شصت وهفت یک نیروی پاسدار صلح را به این جزیره اعزام داشت که ماموریت آن تا کنون تمدید شده‌است. در سال هزارونهصدوهفتادو چهار دولت سراسقف ماکاریوس، رئیس جمهور وقت قبرس، در کودتایی به تحریک حکومت نظامیان یونان سرنگون شد و ترکیه با استناد به موقعیت خود به عنوان یکی از تضمین کنندگان حق حاکمیت قبرس، واحدهای ارتش خود را در شمال این سرزمین مستقر کرد که عملاً باعث تقسیم این جزیره شد

تقسیمات کشوری قبرس:قبرس شامل شش بخش زیر می‌باشد: نیکوزیا(پایتخت). فاماگوستا. لیماسول. پافوس. لارنکا. کایرنیا.

اقتصاد قبرس:اقتصاد جزیره قبرس از اغاز استقلال مبتنی بر نظام بازار آزاد بوده‌است. صادرات عمدهٔ قبرس شامل: محصولات کشاورزی(گندم. جو. سیب زمینی. ومرکبات). میوه‌های مختلف . تنباکو. محصولات صنعتی. انواع البسه. کفش وصنایع دستی بوده‌است. واردات عمده نیز شامل:مواد خوراکی. دام زنده. نفت ومحصولات شیمیایی می‌باشد.

مردم قبرس:بر طبق آمار سازمان سی‌آی‌ای در سال دوهزارویک مردم قبرس هفتادو هفت درصد یونانی تبار، هجده درصد ترک‌تبار و پنج درصد نیز از سایر اقوام هستند

جغرافیای قبرس:قبرس دارای تابستان‌های گرم و خشک و زمستانهای معتدل است. حدود دوازده درصد  زمین‌های قبرس زیر کشت بوده و در آن مرکبات، سیب زمینی، گندم، زیتون و جو به عمل می‌آید. پرورش گوسفند، بز و خوک نیز رایج است. صنایع قبرس چندان پیشرفته نیست و شامل صنایع دستی و محلی می‌باشد. توریسم، منبع درآمد مهمی برای قبرس محسوب می‌شود.

 

    نقشه گوگل قبرس        سفارش آنلاین تور قبرس   صفحه اصلی تورقبرس

جهت رزرو هتل در قبرس ویا سفارش تورهای قبرس و پرواز قبرس با شماره 02187170تماس حاصل فرمایید.

www.safareturkey.comنظر خود را بیان کنیدامتیاز گوگل یادتون نره :)